Til innhold Til hovedmeny Til submenu Til søk Til telefonliste Til web standard Til RSS
Øyer kommune logo
Tamiflu- og Relenzabehandling til influensasyke

Tamiflu- og Relenzabehandling kan gis til influensasyke av farmasøyt ved apotek. Pasienter med influensalignende symptomer som er vaksinert mot svineinfluensa kan også få slik behandling, men bør i tillegg oppsøke fastlegen. Et eget skjema erstatter resept. Dette fås på apotek, og du finner det også her.

Åpningstidene til Alliance apotek Øyer er mandag - torsdag kl. 9 - 16, fredag kl. 9 - 18 og lørdag kl. 9 - 14.

Personer i risikogruppen som skal på reise, men ikke har nærkontakt med syk, omfattes ikke av ordningen, men kan fortsatt få resept fra legen.

Forøvrig har Verdens helseorganisasjon understreket at medisin som Tamiflu ikke skal brukes forebyggende ettersom dette kan forårsake resistente influensavirus. Dette er bakgrunnen for den restriktive bruken.

Kontakt oss
Besøksadresse:
Øyer Rådhus
Tingberg, Øyer
Postadresse:
Kongsvegen 325
2636 Øyer
Åpningstid: 08.00 - 15.00
Sentralbord 61 26 81 00
Servicetorget 61 26 81 00
Telefaks61 26 81 50
Postmottak

Ordfører

Mari Botterud
Rådmann Per H. Lervåg
Org.nr.:961381185
Kommunenr.:0521



valid XHTML1.0 valid CSS RSS feed Kalender Vi bruker web standard

© 2010 Øyer kommune